jamil
03 خرداد 1402 - 21:30

در سفر استاندار اردبیل به ‌بیله‌سوار چه گذشت؟ + تصاویر

امروز در سالروز آزادی خرمشهر سید حامد عاملی استاندار اردبیل در پنجمین سفر از دور سوم سفرهای شهرستانی به ‌بیله‌سوار مغان سفر کرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، امروز در سالروز آزادی خرمشهر سید حامد عاملی استاندار اردبیل در پنجمین سفر از دور سوم سفرهای شهرستانی به شهرستان مرزی بیله‌سوار مغان سفر کرد.

رمز آزادسازی خرمشهر باور قطعی به خدا بود

سیدحامد عاملی استاندار اردبیل نیز در مراسم رژه مشترک نیروهای مسلح بیله‌سوار که به‌مناسبت سالروز آزادسازی خرمشهر در سپاه ناحیه بیله‌سوار برگزار شد، اظهار کرد: آزادسازی خرمشهر به‌عنوان یکی از روز‌های عزت‌مند جمهوری اسلامی ایران محسوب می‌شود و نباید شاخص‌های این روز عزت‌مند را فراموش کنیم.

وی افزود: جای جای خرمشهر آغشته به خون‌های پاک مردان و زنان قهرمان و شجاع است که در مقاومتی تاریخی، با جان خود از خاک مقدس کشورمان دفاع کردند و لازم است در این روز عزت‌مند و باشکوه یاد کنیم از قهرمانان آزادسازی خرمشهر همچون شهید سرلشکر علی صیاد شیرازی، شهید سرلشکر محمد جهان‌آرا و ناخدا یکم هوشنگ صمدی که رشادت‌های بزرگی انجام دادند.

استاندار اردبیل تصریح کرد: رمز پیروزی عملیات بیت‌المقدس که منجر به آزادسازی خرمشهر شد، باور به وعده قطعی خداوند متعال مبنی بر پیروزی حق علیه باطل و وحدت کامل ارتش، سپاه و نیروهای مردمی بود که بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی امام خمینی(ره) به درستی و با درایت تمام فرمودند که خرمشهر را خدا آزاد کرد.

عاملی ادامه داد: امروز نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران به قله‌ای از اقتدار دست پیدا کرده‌اند که برای مردم عزیز کشورمان باعث دلگرمی بزرگ و برای دشمنان به کابوس بسیار بزرگ تبدیل شده است.

وی اظهار کرد: هر شخصی که در هر جایگاهی با سخنان خود منجر به تفرقه و از بین رفتن وحدت و فرصت‌های پیشرفت شود، در واقع از زبان دشمنان این مردم و کشور سخن می‌گوید.

استاندار اردبیل افزود: تاریخ ثابت کرده که اتکای هر کشوری به بیگانگان، منجر به آسیب‌های جبران‌ناپذیری شده است و برخی کشورهای منطقه هم که سیاست خود را مبنی بر اتکا به کشورهای بیگانه برنامه‌ریزی کرده‌اند، مطمئنا هیچ نتیجه‌ مثبتی را کسب نخواهند کرد.

عاملی گفت: به بعضی افرادی که سخنانی خیالی از تجزیه‌طلبی بر زبان خود جاری می‌کنند، توصیه داریم که افکار، برنامه و در نهایت سرنوشت صدام را در رابطه با اشغال خرمشهر به خوبی بررسی کنند و عبرت بگیرند.

عملیات اجرایی بهسازی و آسفالت محور نرقشلاقی - زیوه در بیله‌سوار آغاز شد

در جریان آغاز عملیات اجرایی این پروژه گفت: محور نرقشلاقی - زیوه برای اهالی منطقه یک راه مواصلاتی مهمی محسوب می‌شود که لازم است پیمانکار پروژه، عملیات اجرایی آن را بدون هیچ وقفه‌ای انجام دهد.

بر اساس این گزارش با اجرای این پروژه راه ارتباطی 68 روستا در شهرستان مرزی بیله‌سوار برقرار خواهد شد.

کل مسیر نرقشلاقی به زیوه 35 کیلومتر است که 30 کیلومتر آسفالت شده و نیاز به بهسازی و اجرای یک لایه روکش آسفالت دارد و پنج کیلومتر باقی مانده هم شوسه است که باید زیرسازی و آسفالت شود.

با توجه به وجود منطقه گردشگری گلی بلاغ و قطب کشاورزی بودن منطقه این مسیر قابلیت ارتقا به راه فرعی را دارد.

اعتبار مورد نیاز برای بهسازی و روکش آسفالت موجود 750 میلیارد ریال و اعتبار مورد نیاز برای زیرسازی و آسفالت پنجج کیلومتر باقی مانده 160 میلیارد ریال است.

استاندار اردبیل امروز همچنین از راه روستایی عزیز کندی- آج اشمه بازدید کرد. کل این مسیر 30 کیلومتری نیاز به بهسازی و اجرای روکش آسفالت دارد که از سال گذشته 3.5 کیلومتر بهسازی و روکش شده است.

این مسیر با توجه به اجرای پروژه بزرگ پایاب سد خداآفرین و قطب کشاورزی بودن منطقه، قابلیت تبدیل به راه اصلی را دارد.

سیدحامد عاملی، استاندار اردبیل در سفر یک روزه به بیله‌سوار به مناسبت سالروز آزادسازی خرمشهر در مراسم صبحگاه نیروهای مسلح حاضر در شهرستان مرزی بیله‌سوار حضور یافت.

وی همچنین ضمن بازدید از پروژه‌ها و طرح‌های زیرساختی شهرستان پای مشکلات اهالی و نخبگان این شهرستان نشست.

امروز با دستور استاندار مدیران دستگاه‌های اجرایی از ساعت هشت تا 12 در محل ادارات متبوع خود در این شهرستان حضور یافته و پاسخگوی مطالبات مردمی خواهند بود.

بررسی میدانی پیشرفت پروژه نهضت ملی مسکن بیله‌سوار

سیدحامد‌ عاملی، استاندار اردبیل در جریان دور سوم سفر شهرستانی به بیله‌سوار، از پروژه نهضت ملی مسکن این شهرستان بازدید و آخرین وضعیت پیشرفت پروژه را به‌صورت میدانی بررسی کرد.

استاندار اردبیل در این بازدید با بیان این‌که تا هفته دولت سال جاری، 3 بلوک 20 واحدی نهضت ملی مسکن شهرستان بیله‌سوار به بهره‌برداری خواهد رسید، تصریح کرد: برای سایت مسکن این شهرستان زمین 240 واحدی جانمایی شده و تا به امروز 240 متقاضی ثبت‌نام کرده‌اند که در صورت افزایش متقاضیان، زمین جدیدی جانمایی خواهد شد.

پیگیری میدانی اجرای طرح دانش‌بنیان تولید بذر هیبریدی در بیله‌سوار

سیدحامد‌ عاملی، استاندار اردبیل از اجرای طرح دانش‌بنیان تولید بذر هیبریدی توسط بخش خصوصی در این شهرستان بازدید و روند پیشرفت این طرح را به‌صورت میدانی پیگیری کرد.

عملیات اجرایی این طرح دانش‌بنیان در زمینه تولید محصولات کشت بافت، تولید نشای مکانیزه و تولید بذر هیبریدی سبزی و صیفی‌جات، طی سفر سال گذشته استاندار اردبیل به شهرستان بیله‌سوار در هفته دولت آغاز شد.

ادای احترام استاندار اردبیل به مادر شهیدان شجاعی

سیدحامد عاملی، استاندار اردبیل در جریان سومین سفر شهرستانی به بیله‌سوار، با حضور در منزل شهیدان نبی و امید علی شجاعی، به مقام این شهدای والامقام شهرستان بیله‌سوار و مادر بزرگوار آن‌ها ادای احترام کرد.

 آغاز عملیات اجرایی احداث سردخانه 2000 تنی در بیله‌سوار

همزمان با دور سوم سفر شهرستانی سیدحامد‌ عاملی، استاندار اردبیل به بیله‌سوار، عملیات اجرایی احداث سردخانه 2000 تنی بخش خصوصی با اعتبار 30میلیارد تومان در ناحیه صنعتی روح‌کندی بیله‌سوار آغاز شد.

آغاز بهره‌برداری از کارخانه فرآوری و بسته‌بندی مواد غذایی در بیله‌سوار

همزمان با دور سوم سفر شهرستانی سیدحامد‌ عاملی، استاندار اردبیل به بیله‌سوار، بهره‌برداری از کارخانه فرآوری بادام‌زمینی و پودر سیر و سورتینگ و بسته‌بندی میوه و محصولات کشاورزی بخش خصوصی آغاز شد.

برای احداث این کارخانه که از سال گذشته آغاز شده، تاکنون 6میلیارد تومان تسهیلات و 25میلیارد تومان سرمایه شخصی هزینه شده است تا در مساحت 1800 مترمربع برای 25 نفر به‌صورت مستقیم و 150 نفر به‌صورت غیرمستقیم ایجاد اشتغال داشته باشد.

برنامه‌ریزی برای رفع مشکلات آب شرب 245 روستای شهرستان بیله‌سوار

 استاندار اردبیل  ضمن بازدید از مجتمع آب‌رسانی خروسلو گفت: متأسفانه 245 روستای منطقه خروسلو بیله‌سوار در دهه‌های اخیر با مشکلات تأمین آب شرب روبه‌رو بوده‌اند که این مشکلات با همت قرارگاه امام حسن مجتبی(ع) سپاه و همچنین نصب پمپاژ و انتقال آب به مجتمع آب‌رسانی خروسلو توسط دستگاه‌های اجرایی رفع خواهد شد.

گازرسانی به 25 روستا و قشلاق بیله‌سوار امسال تکمیل می‌شود

سیدحامد‌ عاملی،  از پروژه گازرسانی به قشلاقات و روستاهای بخش قشلاق‌دشت این شهرستان بازدید و از نزدیک در جریان آخرین وضعیت پیشرفت پروژه قرار گرفت.

استاندار اردبیل در این بازدید با بیان این‌که گازرسانی به 25 روستا و قشلاق بیله‌سوار با اعتبار 17میلیارد تومان در سال جاری تکمیل می‌شود، اظهار کرد: عملیات اجرایی گازرسانی به 17 روستای دیگر در این منطقه نیز امسال آغاز خواهد شد.

نشست صمیمی جمعی  نخبگان و منتخبان با استاندار اردبیل

در جریان دور سوم سفر شهرستانی به بیله‌سوار، نشست صمیمی جمعی از فعالان اجتماعی، نخبگان و منتخبان شهرستان بیله‌سوار با سیدحامد‌ عاملی، استاندار اردبیل برگزار شد.

انتهای پیام/131/.

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1236500